Ekle-Sil İşlemleri

 

Ekle-sil işlemi yapabilmek için öncelikle öğrencinin program kaydı yaptırmış olması zorunludur. Program kaydı yaptırmamış olan öğrenciler, ekle-sil işlemi yapamazlar.

  • Ekle-sil haftasında aldığı ders sayısını artırmak isteyen öğrencilerin, program kayıt haftasında olduğu gibi, ders seçimini yaparak ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra program kayıt çıktısını Enstitü Öğrenci İşlerine teslim etmeleri gerekmektedir.
     
  • Ekle-sil haftasında ders sayısını azaltmak isteyen öğrencilerin, Enstitü Öğrenci İşleri ile iletişime geçerek dersi üzerilerinden sildirdikten sonra alacakları program kayıt çıktısını Öğrenci İşlerine; sildiği dersin ücret iadesi ile ilgili dilekçeyi ise Enstitü Mali İşler birimine vermeleri gerekmektedir.
     
  • Ekle-sil haftasında ders değişikliği yapmak isteyen öğrencilerin, almak istedikleri dersin onayını yapabilmeleri için Enstitümüz Mali İşler birimi ile iletişime geçerek bırakmak istedikleri ders için daha önce yaptıkları ödemeyi yeni dersleri yerine saydırmaları gerekmektedir. Aksi taktirde seçtikleri ders için de sistem kendilerinden tekrar ödeme yapmalarını isteyecektir.